Mapa
Neratov-Novinsko oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Střelnice NERATOV

Střelnice NERATOVAktualizace 31.12.2019 - níže

Vážení Neratovští,

poslední dobou se nám množí stížnosti na vojenskou střelnici nad Neratovem týkající se jak bezpečnosti, tak hlučnosti, ale i nepořádku v podobě skládky pneumatik v přilehlém lese. S armádou jsem již několikrát jednal, jednání a zejména reakce na naše jednání a dohodnuté úkoly jsou zdlouhavé, ale přeci jen se něco děje. I díky iniciativně našich spoluobčanů, kterým stav střelnice a okolního prostředí není "jedno" se nám povedla první, ale zásadní "vlaštovka" a to zrušení středečních odpoledních a sobotních dopoledních střeleb. Beru to za velký úspěch a věřím, že jsme na dobré cestě v dalším vyjednávání. 

Osobně si nemyslím, že by tady někdy někdo střelnici zrušil, už jen proto, že se jedná o zájem obrany státu a také proto, že byla řádně povolena, vystavěna dle schválené dokumentace a zkolaudována v šedesátých letech. Ale nyní se chystá její celková rekonstrukce a to je prostor pro nás, kdy můžeme vznášet své připomínky. V současné době probíhá příprava projektu, s kterým budeme seznámeni. Můj hlavní zájem je na tom, aby střelnice splňovala zejména předpisy týkající se bezpečnosti a zdraví civilních osob a dále, aby nepřekračovala stanovené hlukové limity. Než se dostaneme k nějakým konkrétním výsledkům, uplyne ještě poměrně dlouhá doba, ale v některých krocích se již začalo. Armáda již provedla první měření hluku, které analyzuje, a ze kterého vyplynou další výpočty a podklady pro nový provozní řád.

Osobní vyjednávaní bohužel nestačila a tak jsem se rozhodl komunikovat více oficiálně. Zaslal jsem AČR dopisy týkající se jak bezpečnosti, provozu a hluku, tak i znečišťování životního prostředí a požadavku na dodání rozhodných povolení. Bohužel se mi dostala pouze, dle mého názoru, stručná odpověď. Níže si můžete prohlédnou společnou korespondenci.

Další informace sem budu průběžně doplňovat.

S pozdravem a přáním prožití krásných vánočních svátků

Jaroslav Pulkrábek, starosta

Přílohy:

2019_12_04_ministerstvo obrany_ON_422_2019.pdf

2019_12_04_ministerstvo obrany_ON_0423_2019.pdf

2019_12_04_ministerstvo obrany_ON_0424_2019.pdf

 

qdatovka_u13452_08_odpoved_neratov_001.pdf

 

31.12.2019

Dne 28.12.2019 jsem obdržel rozhodnutí o změně užívání stavby č. 01/2016

2019_12_28_Rozhodnutí o změně stavby č. 01-2016.pdf


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů