Mapa
Neratov-Novinsko oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mapový server GObec

Mapový server GObec - Neratov

Internetový mapový server GObec představuje ucelený mapový informační geoportál pro města a obce. Využívá mapové podklady a geografické informace z různých zdrojů a od různých poskytovatelů, sjednocuje jejich formát a souřadný systém a poskytuje tak uživatelům, městům a obcím, ucelený pohled na své správní území.

Mapový server GObec umožňuje veřejně prezentovat na internetu mapové podklady a dokumenty o území města a obce v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím.

Po kliknutí na níže uvedené tlačítko se Vám zobrazí mapový server. V nově otevřeném okně si můžete volit zobrazení map, prohlížení katastrálních map se zjednodušeným vyhledáváním a dále si můžete zobrazit naše vlastní, neratovské, vrstvy pasportu, jako je například obecní mobiliář a odpadové hospodářství.

Server GObec

Server samozřejmě zobrazuje i další obecní vrstvy pasportů, jako jsou například komunikace, veřejné osvětlení, vodovod, elektrická zařízení ve správě obce, či dopravní značení. Tyto moduly jsou přístupné pouze po přihlášení správcem a slouží k evidenci, podávání vyjádření ke stavbám, hlášení závad a podobně.

 

Na co nám mapový server GObec je?

Máme ucelený přehled o všech našich sítích, zařízeních a komunikacích.

V případě žádostí o dotace na komunikace, musíme mít jejich pasport vč. mapového podkladu.

Pasporty komunikací se od nynějška budou jen elektronicky aktualizovat (změny povrchu, opravy, přestavby) a již to zvládneme sami.

Veškeré sítě, které budeme na našem katastru realizovat si můžeme nechat zanést a následně je zobrazovat – pomůže nám to při jakýchkoliv plánovaných zemních pracích, pro vytýčení sítí v naší správě / vlastnictví – např. VO (veřejné osvětlení), vodovod, do budoucna kanalizace a její prvky.

Všechna data se jednoduše do systému importují.

GObec je plně internetová aplikace, nemusíte řešit počet softwarových instalací a licencí, svůj mapový projekt máte dostupný na libovolném počtu zařízení v jednom čase, stačí připojení na internet.

GObec je první aplikace s dálkovým přístupem do katastru nemovitostí (KN) prostřednictvím služby WSDP (webové služby dálkového přístupu) ČÚZK, která je pro města a obce poskytována bezplatně. V rámci systému Gobec máme tak umožněn úplný a aktuální přístup k údajům katastru nemovitostí včetně stahování částečných či úplných výpisů LV. Nepotřebujeme žádné aktualizace souborů s údaji KN (placené několikrát ročně), vše je k dispozici okamžitě a v aktuálním stavu.

GObec projekt má veřejnou a zabezpečenou část, která je přístupná pouze po přihlášení zabezpečeným heslem. Sami rozhodujeme, které mapové vrstvy, pasporty a funkce poskytneme ve veřejném projektu, dostupném ze stránek obce.
V jednom prostředí a souřadném systému sdílíte letecké snímky, podkladové polohopisné mapy, územní plány, katastrální mapy, zákresy inženýrských sítí, pasporty prvků území, geodetická zaměření, rozvojové plány atd.

Po celou dobu využívání mapového serveru GObec máme k dispozici datový servis, obsahující aktualizaci i zakládání nových mapových vrstev podle našich požadavků, a to bez jakýchkoliv dalších finančních nároků ze strany poskytovatele.