Mapa
Neratov-Novinsko oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Slavnostní otevření naučné stezky Pernštejnskými rybníky

Slavnostní otevření naučné stezky Pernštejnskými rybníkyDatum konání:
17.6.2023
V sobotu 17. 6. 2023 se překvapivě velká skupina účastníků se vydala po trase naučné stezky. Hana Svatošová připravila obrazové materiály. Adolf Vondrka objasnil historické souvislosti, popsal fungování zdejší rybniční soustavy a dokončenou rekonstrukci rybníku Skříň. Martin Trávníček se zaměřil na hospodaření v krajině v minulosti i na aktuální projekty v péči o přírodu v okolí stezky. Tereza Šmídová návštěvníkům představila, jak budou vypadat výsadby Na Karafiátce za pár let.
V areálu obecního úřadu v Neratově autoři stezky Miroslav Tyč, Tereza Šmídová, Adolf Vondrka a Martin Trávníček spolu s editorkou a grafičkou Hanou Svatošovou, starostou obce Jaroslavem Pulkrábkem, tvůrci původní naučné stezky Jaroslavem Pulkrábkem starším a Václavem Hercíkem a radním Pardubického kraje Alexandrem Krejčířem přestřihli stuhu a tím slavnostně otevřeli naučnou stezku Pernštejnskými rybníky pro veřejnost. 
Slavnostní moment bylo třeba řádně oslavit: děti měly nachystané dílničky a soutěže s Petrem Sumcem, hrdinou příběhu šifrovací hry, která je součástí naučné stezky. Pan Vondrka přivezl ukázky starého rybářského náčiní a zároveň byly vystaveny všechny panely stezky na hřišti. Hasiči z Lázní Bohdaneč představili techniku a předvedli požární útok. K tanci i poslechu vyhrávala kapela smartBand dlouho do noci. 
Děkujeme všem, kteří se podíleli jak na přípravě a realizaci této akce, tak na celém projektu naučné stezky Pernštejnskými rybníky, a Pardubickému kraji za finanční podporu celého projektu. Věříme, že bude dobře sloužit nejen návštěvníkům z daleka, ale i zpříjemní i vycházky obyvatelům blízkého okolí. 
Fotogalerie zde: Slavnostní otevření naučné stezky Pernštejnskými rybníky

Aktuality

  • 9. 12. Vánoce v lese se zvířátky

    Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu na vycházku do přírody za našimi zvířátky: s ornitologem Honzou Švorcem zkontrolujeme a vyčistíme ptačí budky , podrbeme beránky a okoukneme kravičky a volka Kajetána.


  • 18. 11. 2. Adventní jarmark v Neratově

    Přijďte se naladit na vánoce v sobotu 25. 11. k obecnímu úřadu v Neratově. Naši prodejci již mají připravené dekorace, dobroty i víno. Za doprovodu saxofonového kvarteta bude po setmění rozsvícen vánoční strom.