Mapa
Neratov-Novinsko oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obec Neratov zvítězila v celostátním kole soutěže "O křišťálovou popelnici"

Obec Neratov zvítězila v celostátním kole soutěže "O křišťálovou popelnici"Obec Neratov se po několika skvělých umístěních v krajských kolech tentokrát umístila na 1. místě v celostátním kole v třídění odpadů "O křišťálovou popelnici 2018" mezi obcemi do 500 obyvatel.
Stejně jako v minulých letech byla i tentokrát soutěž určena všem obcím ČR zapojeným v systému EKO-KOM a soutěžilo se ve třech velikostních kategoriích. Do užšího výběru 15. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici postoupilo 66 nejlepších měst a obcí - pět zástupců z každého kraje a hlavní město Praha. Na slavnostním ceremoniálu v Hradci Králové pak byli oceněni 3 nejlepší z každé kategorie. Obec Neratov ovládla kategorii obcí do 500 obyvatel. Starosta Neratova Jaroslav Pulkrábek převzal křišťálovou popelnici a šek na 100 tisíc korun jako příspěvek na další zlepšení nakládání s odpady.
V kategorii obcí od 501 do 5 000 obyvatel zvítězily Hovorany a na první příčku v kategorii nad 5 000 obyvatel vystoupalo město Beroun. Do středočeského Berouna zamířilo i ocenění pro absolutního vítěze - velká putovní Křišťálová popelnice.


konference 97.jpg


Aktuality

  • 21. 6. Koňské závody v Neratově

    Zveme na koňské závody na kolbiště nad Neratovem. Bohaté občerstvení po celou dobu závodů zajištěno. Jako doprovodný program bude představení králičího hopu. 


  • 29. 4. Pálení čarodějnic v Neratově - změna místa

    Pálení čarodějnic je přesunuté z Opučníku k obecnímu úřadu v Neratově včetně všech aktivit pro děti a stánku. Začínáme v 17 hodin. Kostýmy a děti s sebou. :-)