Mapa
Neratov-Novinsko oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální projekty pro přírodu

Aktuální projekty pro příroduTůně pro obojživelníky a zídka pro plazy na květnaté louce

Na podmáčené části květnaté louky byla vyhloubena soustava tůní různé velikosti a hloubky, která vytvoří vhodná stanoviště především pro obojživelníky. Osluněné mělké vodní plochy však ocení i řada dalších živočichů i rostlin. Nově vybudovaná kamenná zídka bude sloužit jako útočiště zdejším ještěrkám.

Budky pro podporu hnízdění dutinových ptáků

25 budek bylo vyvěšeno během ledna na různých místech v Neratově. Na rybníčkách bylo již v prosinci instalováno velkokapacitní krmítko.

Terénní úpravy v Opučníku

V bývalém lomu proběhlo plánované odkopání sesutých písčitých stěn. Kolmé stěny vytvoří vhodné stanoviště pro ptáky hnízdící ve stěnách. Osluněné stěny bez vegetace ocení také samotářské včely i další hmyz. Na upravené ploše pod stěnou jsou připravené prohlubně na tůně pro obojživelníky.

Projekty připravil a realizuje spolek Pestré Polabí z. s.

Fotogalerie zde: Projekty pro přírodu


Aktuality

  • 21. 6. Koňské závody v Neratově

    Zveme na koňské závody na kolbiště nad Neratovem. Bohaté občerstvení po celou dobu závodů zajištěno. Jako doprovodný program bude představení králičího hopu. 


  • 29. 4. Pálení čarodějnic v Neratově - změna místa

    Pálení čarodějnic je přesunuté z Opučníku k obecnímu úřadu v Neratově včetně všech aktivit pro děti a stánku. Začínáme v 17 hodin. Kostýmy a děti s sebou. :-)