Mapa
Neratov-Novinsko oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Úspěšné akce pro přírodu v Neratově

Úspěšné akce pro přírodu v NeratověV minulých týdnech proběhly v Neratově dvě akce pro přírodu, při obou se zvládlo obrovské množství práce.
Prosvětlení porostů rybníčků zlepšilo prostředí pro obojživelníky, zejména pro kuňku obecnou, která dává přednost prosluněným mělkým nádržím.
 Ohrožené druhy brouků zase rády osídlují osluněné dřevo starých vrb a olší, které jsme zbavili keřové konkurence.
Ve stěnách bývalého lomu odklidila skupina dobrovolníků neuvěřitelné množství náletových dřevin, větve byly následně obecním traktorem dopraveny ke štěpkovači a seštěpkovány k dalšímu užití. Dále byla posekána a uklizena zarostlá plocha pod písčitým svahem a začalo se s odkopáváním stěn pro vytvoření vhodných stanovišť pro živočichy.

Součástí akce v Opučníku byla i hojně navštívená exkurze pro veřejnost.

Akci pořádalo Hnutí Brontosaurus ve spolupráci s obcí Neratov, pod odborným vedením spolku Pestré Polabí, a za podpory Pardubického kraje._1.pngAktuality

  • 21. 6. Koňské závody v Neratově

    Zveme na koňské závody na kolbiště nad Neratovem. Bohaté občerstvení po celou dobu závodů zajištěno. Jako doprovodný program bude představení králičího hopu. 


  • 29. 4. Pálení čarodějnic v Neratově - změna místa

    Pálení čarodějnic je přesunuté z Opučníku k obecnímu úřadu v Neratově včetně všech aktivit pro děti a stánku. Začínáme v 17 hodin. Kostýmy a děti s sebou. :-)